×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 16 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
نرخ تورم در خراسان رضوی کاهش یافت

رضا جمشیدی با اعلام این خبر اظهار کرد: نرخ تورم نقطه به نقطه خانوار در نقاط شهری استان ۵۱.۴ و در مناطق روستایی ۵۲.۶ درصد است که در نقاط شهری نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد کاهش و در مناطق روستایی بدون تغییر است.

وی با بیان اینکه در آذر ماه سال جاری نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای کشور نیز ۴۸.۵ درصد است، افزود: این شاخص در مقایسه با ماه قبل از آن ۰.۴ درصد افزایش یافته است. همچنین این شاخص برای خانوارهای شهری کشور ۴۷.۹ و خانوارهای روستائی ۵۱.۴ درصد است که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۰.۶درصد افزایش و ۰.۹ درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: نرخ تورم نسبت به ماه قبل درکل خانوارهای استان در آذر ماه سال جاری ۱.۸ درصد است که نسبت به ماه قبل از آن ۰.۲ درصد افزایش یافته است. این شاخص را برای خانوارهای شهری استان ۱.۸ و نقاط روستائی ۱.۶ درصد است که به ترتیب ۰.۱ و ۰.۴ درصد افزایش یافته است.

جمشیدی با بیان این که در آذر ماه سال جاری، نرخ تورم نسبت به ماه قبل درکل خانوارهای کشور نیز ۱.۹ درصد است که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: این شاخص برای خانوارهای شهری کشور ۲.۱ و نقاط روستائی ۱.۲ درصد است که نقاط شهری بدون تغییر ودر مناطق روستایی ۰.۹ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به آذر سال جاری در کل خانوارهای استان ۴۶.۶ درصد است که نسبت به ماه قبل ۱.۴ درصد افزایش یافته است. این شاخص را برای خانوارهای شهری استان ۴۶ و نقاط روستائی ۴۹.۱ درصد است که در نقاط شهری و درمناطق روستایی ۱.۵ درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به این که نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به آذر ماه سال جاری در خانوارهای کل کشور ۴۵ درصد است که نسبت به مدت مشابه ۱ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: این شاخص برای خانوارهای شهری کشور ۴۴.۳ و نقاط روستائی ۴۸.۶ درصد است که به ترتیب ۱ و ۱.۲ درصد افزایش یافته است.

جمشیدی تاکید کرد: درآذر ماه سال جاری، تورم نقطه به نقطه کل خانوار استان درگروه خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات ۶۶.۷، پوشاک وکفش ۵۵.۴، مسکن ۳۵.۷ و گروه بهداشت و درمان ۵۳.۱ درصد بوده است. این ارقام برای کشور به ترتیب ۶۵.۳، ۴۵.۶، ۴۱.۷ و ۵۱.۹ درصد است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی وی اضافه کرد: شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی برای کل خانوارهای استان ۵۵۵.۸، مناطق شهری ۵۳۳.۷ و نقاط روستائی ۶۵۱.۷ است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.