×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 14 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
کنگره ملی بزرگداشت ۲۵۳۲ شهید نیشابور برگزار شد

به گزارش توس اکو، در این مراسم که با مداحی حاج میثم مطیعی همراه و به طور مستقیم از شبکه خراسان رضوی پخش می شد جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: یک صبح تا غروب، تمام مصیبت‌های عالم بر اباعبدالله الحسین (ع) و فرزندانش آمد و خداوند جزای این را ظهور امام زمان (عج) قرار داد.

سردار علی فدوی با بیان این که وعده خدا حق است و همه مردم دنیا حلاوت شیرینی انقلاب اسلامی را خواهند چشید، گفت: ما باید از جبهه حق یعنی انقلاب اسلامی پاسداری کنیم و می‌دانیم که خداوند وعده داده که جبهه حق همیشه پیروز است. خداوند در قرآن به صراحت گفته دو حزب بیشتر نیست. یکی حزب خدا و دیگری حزب شیطان و حزب خدا همیشه پیروز است.

وی با بیان این که خداوند به وعده اش عمل کرده و همیشه جبهه حق پیروز است، گفت: ۶۰ سال است که مبارزه شروع شده از سال ۴۲ تا سال ۵۷ که انقلاب پیروز شد و در طی این سالها دشمنان ما اعتراف می‌کنند که ایران منشا همه توانمندی هاست.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران تصریح کرد: خدا آن روزی را بیاورد که پیروزی بزرگ را برای جبهه حق رقم بزند و ما اجازه پیدا کنیم از توانمندی‌های خودمان علیه کودک کشان عالم استفاده کنیم که بفهمند وقتی توانمندی جبهه حق بروز پیدا می‌کند آثاری از باطل باقی نمی‌گذارد.

 

شهدا زنده‌اند و عظمت می‌آفرینند

سردار فدوی با بیان اینکه اگر به دیدن مادران شهدا برویم می بینیم که عظمت یک شهید در دل مادر شهید است، ادامه داد: ۲۵۳۲ شهید در شهرستان نیشابور به نسبت جمعیت آن زمان، جمعیتی عظیم است و ما نمی‌توانیم ذره‌ای به عظمت شهید اضافه کنیم. چرا که خداوند جایگاه شهید را در مرتبه‌ای قرار داده که در ذهن ما خطور نمی‌کند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: هرساله شاید بیش از ۱۰۰هزار مراسم بزرگداشت شهید در سراسر کشور برگزار می‌شود. این درحالی است که چند دهه از جنگ گذشته اما یاد و نام شهدا زنده است. زیرا ما اعتقاد داریم شهدا زنده‌اند و عظمت می‌آفرینند.

وی تاکید کرد: همه ما شاهد بودیم که دشمنان در سال گذشته چه جنگی علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند اما به برکت امت انقلاب اسلامی نتوانستند کوچکترین پیروزی را کسب کنند و شکست خوردند. امسال هم تلاش بسیاری کردند تا در سالگرد اغتشاشات سال گذشته اقدام کنند اما نتوانستند و موفق نشدند. این به برکت عظمت و توجه شهداست.

سردار فدوی ابراز کرد: پیروزی ما به برکت این است که ما باور کردیم هر روز عاشوراست و همه جا کربلاست. به همین دلیل، دشمن نتوانسته پیروزی کسب کند. زمانی در دهه ۶۰، امام راحل فرمود ما آمریکا را در خلیج‌فارس به ذلت می‌کشانیم و اکنون شما تحقق این وعده را می‌بینید. اکنون هم زمان تحقق وعده نابودی اسرائیل و پایان این سلسله خباثت ورزی‌ها فرارسیده و هر آنچه توانمندی‌های انقلاب اسلامی در اختیار است، برای محوکردن صهیونیست‌ها استفاده خواهد شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی تاکید کرد: توانمندی که در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برقرار است در زمان مقرر برای نابودی اسرائیل به کار گرفته می‌شود. رژیم کودک‌کشی که همه مردم دنیا سبوعیت صهیونیست را درک کردند و فهمیدند وقتی در طول سال‌های انقلاب اسلامی امامین انقلاب از کودکشی و ظلم صهیونیست و آمریکا می گفتند، یعنی چه؟

 

صهیونیست محو شدنی است

وی اذعان کرد: امیدواریم شرایطی مهیا شود که توانمندی‌های جمهوری اسلامی به کار گرفته شود تا وعده خداوند محقق شود. همان وعده‌ای که جبهه باطل و صهیونیست ها محوشدنی هستند. ما طی ۴۴ سال و ۸ ماه بعد از انقلاب اسلامی، خودمان تجربه کردیم که وقتی به تکلیف مان عمل می‌کنیم، خداوند بهترین را برای ما رقم می‌زند. از این رو ما تنها باید مراقبت و به تکلیفمان عمل کنیم. امروز به برکت شهدا شاهدیم که هر روز قوه و استطاعت در سپاه بالاتر می رود تا دشمنان را به خاک ذلت بنشانیم.

سردار فدوی با بیان این که هر روز، توانمندی‌های ما بیشتر از دیروز است، تشریح کرد: به تکلیف خودمان عمل می‌کنیم تا قوه و استطاعت خودمان را بالاتر ببریم و وقتی که خداوند مقرر کرد قدرت انقلاب اسلامی را به صهیونیست‌های کودکش نشان دهیم. همان که امام (ره) در سال ۴۲ فرمود و امام خامنه‌ای در سال آخر دهه ۶۰ فرمودند که این خبیثان عالم می‌بایست محو شوند. چرا که در نبود آنها دنیا به آرامش می‌رسد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: شیطان، لحظه ای دست از خباثت برنمی‌دارد. خداوند در قرآن می‌گوید ای بنی‌آدم مگر به شما نگفتم دشمن شما شیطان است؟ به همین دلیل ما باید در همه امورات مراقبت کنیم. یعنی در جنگ نرم و جنگ رسانه‌ای مراقب خود باشیم و به وسوسه شیطان اعتنا نکنیم تا هم خودمان و هم‌ دنیایی که تشنه عدالت است وعده الهی را ببیند.

وی بیان کرد: وعده‌های خداوند دائمی است ما اسلام، پیامبر، اهل بیت و وعده بزرگ الهی یعنی ظهور امام زمان (عج) و شهدا را داریم. از این رو باید از این پشتوانه‌ها بهره بگیریم. باید در تمامی زمینه‌ها در حزب خدا باشیم و شیاطین را ناامید کنیم. خوشا به حال شما که در سراسر نیشابور تصویر شهدا وجود دارد. شهدا در کنار ما بودند. ما با آن‌ها بزرگ شدیم. این پیامی دارد که ما هم می‌توانیم مثل شهدا به رستگاری برسیم. این فقط تقوا و عمل به تکالیف الهی می خواهد. امامین انقلاب اسلامی بارها به ساده‌ترین زبان و روش به ما گفتند که چطور این کار را انجام دهیم، تا بتوانیم راه خودمان را پیدا کنیم، برویم و رستگار شویم.

وی ابراز کرد: بزرگداشت شهدا جهادی است که برای ما خیر دارد نه برای شهدا. اثرات این جهاد برای ما و فرزندان ماست. زیرا جایگاه شهدا اعلی علیین است. انشالله در سال آینده در خراسان بزرگ، تجلیل تمامی شهدای استان خراسان را برگزار می‌کنیم تا مردم دنیا به عظمت شهدای انقلاب اسلامی پی ببرند.

تلاش دوساله برای برگزاری کنگره

حجت الاسلام یعقوبی ،رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره ملی ۲۵۳۲شهید نیشابور نیز در بخشی از این مراسم اظهارداشت:کنگره به جای اینکه در یک شب برگزار شود در ۸ روز و شب و در سه قسمت نمایشگاه که مجموعه‌ای از سنگرها، امکانات زره ای و نظامی و فرهنگی برگزار می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه دفاع مقدس برای آشنایی دانش اموزان ،جوانان و مردم نیشابور در مساحت۲ هکتاری احداث شده است.

حجت الاسلام یعقوبی عنوان کرد: بازدید جوانان از نمایشگاه باعث می‌شود که فضای دفاع مقدس را درک کنند.

وی ادامه داد: بخش دوم نمایشگاه در حوزه رزمی است که خلاصه‌ای از تاریخ پرحادثه نیشابور را به نمایش گذاشته ، در ۸ شب و بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت از این نمایشگاه بازدید کردند و بخش سوم نیز اجلاسیه کنگره ملی بزرگداشت ۲۵۳۲شهید سلسله الذهب است.

یعقوبی خاطرنشان کرد: بزرگداشت یادواره شهدا در شهرستان و محلات خراسان رضوی و جمع آوری خاطرات شهدا از برنامه‌ها و اهداف این کنگره است و قریب به دوسال است که برای این کنگره تلاش کرده ایم.

سرهنگ پاسدار سید احمد قاضی، مدیر روابط عمومی و تبلیغات سپاه شهرستان نیشابور نیز در حاشیه این اجلاسیه به خبرنگار ما گفت: همیشه کنگره‌ها بصورت شهرستانی برگزار می‌شد، اما امسال سه کنگره شهدای شهرستان‌های نجف آباد، سبزوار و نیشابور بصورت ملی برگزار می‌شود، به این معنی که مقام معظم رهبری برای این کنگره‌ها پیام داده‌اند.
وی با اشاره به اینکه ابن کنگره مخصوص شهدای شهرستان‌های فیروزه، زبرخان، عشق آباد و نیشابور بزرگ است، ادامه داد: در کنار این کنگره اجرای نمایش صدای پای عشق و نمایشگاه داریم. پنج یادمان شهدا مربوط به عملیات‌های مرصاد، فتح المبین، فکه، چزابه، کربلای ۵ و والفجر ۸ را داریم، همچنین معراج شهدا میزبان مهمان عزیزمان شهید گمنام، بوده‌است.
قاضی با بیان اينکه روزانه ۱۵ هزار بازدید کننده و شبها ۱۰ هزار نفر بازدید داشتیم، افزود: سه ماه فضاسازی نمایشگاهی و دفاع مقدس به طول انجامیده است. سایت به طریقه ای جانمایی شده که به عنوان موزه دفاع مقدس استفاده گردد.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.