×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 23 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
نرخ تورم نقطه به نقطه خراسان رضوی کاهش یافت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ تورم نقطه به نقطه خانوار استان در دی ماه سال‌ جاری ۳۲.۵ درصد است که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن ۰.۷ درصد کاهش یافته است.

رضا جمشیدی در این خصوص اظهار کرد: نرخ تورم نقطه‌ به نقطه خانوار در نقاط شهری استان ۳۲.۲ و روستایی ۳۳.۵ درصد است که در نقاط شهری نسبت به ماه قبل ۰.۷ و روستایی ۰.۹درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای کشور در دی ماه سال جاری ۳۵.۹ درصد است، افزود: این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن ۰.۷ درصد افزایش یافته است. همچنین این نرخ برای خانوارهای شهری کشور ۳۵.۸ و نقاط روستائی ۳۶.۵ درصد است که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۰.۸ و ۰.۳درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: نرخ تورم نسبت به ماه قبل در کل خانوارهای استان در دی ماه سال جاری ۱ درصد است که نسبت به ماه قبل از ان ۰.۹ درصد کاهش یافته است. وی این شاخص را برای خانوارهای شهری استان ۰.۸ و نقاط روستائی ۱.۶ درصد اعلام کرد که درنقاط شهری ۱.۱ درصد کاهش و در نقاط روستایی، بدون تغییر است.

جمشیدی با بیان این که نرخ تورم نسبت به ماه قبل درکل خانوارهای کشور نیز در دی ماه سال جاری ۲.۴ درصد است که نسبت به ماه قبل ۰.۷ درصد افزایش یافته است، افزود: این شاخص برای خانوارهای شهری کشور ۲.۵ و نقاط روستائی ۱.۹ درصد است که به ترتیب ۰.۹ و ۰.۱ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به دی سال جاری در کل خانوارهای استان ۴۳.۱درصد است که نسبت به ماه قبل ۱.۵ درصد کاهش یافته است. وی این شاخص را برای خانوارهای شهری استان ۴۲.۱ و روستائی ۴۶.۷ درصد اعلام کرد که به ترتیب ۱.۳ و ۲.۱ درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی تصریح کرد: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به دی ماه سال جاری در خانوارهای کل کشور ۴۲.۴درصد است که نسبت به مدت مشابه ۱ درصد کاهش یافته است. این شاخص برای خانوارهای شهری کشور ۴۱.۸و روستائی ۴۵.۸ درصد است که به ترتیب ۰.۹ و ۱.۲ درصد کاهش یافته است.

جمشیدی افزود: تورم نقطه به نقطه کل خانوار در دی ماه سال جاری استان در گروه خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات ۳۹.۲، پوشاک و کفش ۴۶.۶، مسکن ۱۲.۷ وگروه بهداشت و درمان ۳۱.۶ درصد بوده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی،وی این ارقام را برای کشور به ترتیب ۴۲.۶ ، ۴۸ ، ۲۸.۷ ، ۳۴.۳ درصد اعلام کرد و گفت: شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی برای کل خانوارهای استان ۳۷۰.۱، مناطق شهری ۳۵۵.۵ و نقاط روستائی ۴۳۳.۹ است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.