×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 16 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
افزایش ۴.۵ درصدی نرخ تورم خراسان رضوی در دی ماه

رضا جمشیدی با اعلام این خبر اظهار کرد: نرخ تورم نقطه به نقطه خانوار در نقاط شهری استان ۵۵.۶ و در مناطق روستایی ۵۸.۱ درصد است که در نقاط شهری و مناطق روستایی نسبت به ماه قبل به ترتیب ۴.۲ و ۵.۵ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در دی ماه سال جاری نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای کشور نیز ۵۱.۳ درصد است، افزود: این شاخص در مقایسه با ماه قبل از آن ۲.۸ درصد افزایش یافته است, همچنین این شاخص برای خانوارهای شهری کشور ۵۰.۶ و خانوارهای روستائی ۵۴.۹ درصد است که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۲.۷ و ۳.۵ درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: نرخ تورم نسبت به ماه قبل در کل خانوارهای استان در دی ماه سال جاری ۴ درصد است که نسبت به ماه قبل از آن ۲.۲ درصد افزایش یافته است. این شاخص برای خانوارهای شهری استان ۳.۷ و نقاط روستائی ۵.۳ درصد است که به ترتیب ۱.۹ و ۳.۷ درصد افزایش یافته است.

جمشیدی با بیان این که در دی ماه سال جاری، نرخ تورم نسبت به ماه قبل درکل خانوارهای کشور نیز ۴.۳ درصد است که نسبت به ماه قبل ۲.۴ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: این شاخص برای خانوارهای شهری کشور ۴.۳ و نقاط روستائی نیز ۴.۳ درصد است که به ترتیب ۲.۲ و ۳.۱ درصد افزایش یافته است.

وی نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به دی سال جاری در کل خانوارهای استان را ۴۸.۶ درصد اعلاک کرد که نسبت به ماه قبل ۲ درصد افزایش یافته است و گفت: این شاخص برای خانوارهای شهری استان ۴۷.۹ و نقاط روستائی ۵۱ درصد است که در مناطق شهری و نقاط روستایی ۱.۹ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان این که نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به دی ماه سال جاری درخانوارهای کل کشور ۴۶.۳ درصد است که نسبت به مدت مشابه ۱.۳ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: این شاخص برای خانوارهای شهری کشور ۴۵.۵ و نقاط روستائی ۵۰ درصد است که به ترتیب ۱.۲ و ۱.۴ درصد افزایش یافته است.

جمشیدی تاکید کرد: در دی ماه سال جاری، تورم نقطه به نقطه کل خانوار استان درگروه خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات ۷۲.۶، پوشاک وکفش ۵۶.۶، مسکن ۳۹ و گروه بهداشت و درمان ۵۰.۱ درصد بوده است. این ارقام برای کشور به ترتیب ۶۹.۲، ۴۵.۷، ۳۹.۵ و ۵۳.۸ درصد است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی وی اضافه کرد: شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی برای کل خانوارهای استان ۵۷۸.۱، مناطق شهری ۵۵۳.۲ و نقاط روستائی ۶۸۶.۱ است.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.