×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Monday, 15 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
مسئولین مطابق با واقعیات ها تصمیم گیری کنند

 

عضو کانون عالی سازمان تامین اجتماعی درهمایش سراسری کانون های کارگران بازنشسته ومستمری بگیران کشورکه در مشهد برگزارشد تصویب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ،توسط نمایندگان مجلس درجلسه علنی لایحه برنامه هفتم توسعه، رایکی ازموفقیت های بازنشستگان سازمان دانست و گفت :به لطف خداوند نتیجه کارمابه ثمرنشست.

بیات به تلاش و پیگیری های صورت گرفته ازتریبون های مختلف اشاره کردوافزود:مباحث بازنشستگان تامین اجتماعی متاسفانه همیشه از قلم می افتاد.حرکت های بسیاری صورت گرفت تابتوان ازحق این قشر زحمت کش دفاع کرد.ومباحث پیگیری با قدرت و باارائه مستندات قوی دنبال می شد.

وی با اشاره به مشکلات بازنشستگان درحوزه درمان تأمین اجتماعی که سال‌هاست ازقانونِ الزام،فاصله گرفته اند، گفت: شاید یکی ازپررنگ‌ترین و مهمترین نیازهای بازنشستگان، حوزه درمان است که به شیوه انکارناپذیری زندگی آنها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و بسیار حیاتی و پرهزینه است. به همین دلیل قانون‌گذار،قانون الزام را برای بازنشستگان تأمین اجتماعی مصوب کرده است. بر اساس این قانون بازنشستگانی که در بازه زمانی سالیان خدمت خود بیشترین مبالغ بیمه ای را واریز کرده‌اند.

بیات ادامه داد: طبق این قانون سازمان تأمین اجتماعی موظف است، به منظور تحقق درمان رایگان، تمامی تعهدات خود را از طریق سازمان بارعایت تعرفه‌های مصوب اجرا کند.

وی با تأکید بر اجرای صحیح و کامل قانون فوق، تصریح کرد: بنابراین جامعه کارگری و بازنشسته باجدیت از رئیس سازمان تأمین اجتماعی خواستار پاسخگویی مشکلات درمان این قشر ضعیف هستند .وازمسئولین درخواست می شودتا همکاری نماینداین فعال جامعه بازنشسته به یکی دیگراز دغدغه های تکراری؛وچالش‌های معیشتی بازنشستگان تامین اجتماعی اشاره و اذعان داشت: انتظارمی رود نمایندگان به مشکلات معیشتی توجه ویژه داشته باشند چراکه شرایط لایحه بودجه برای افزایش مستمری آنها، مبهم و غیر شفاف است.

علی اصغربیات همچنین درحوزه معیشت این قشر آسیب پذیر که که هر سال متاسفانه نسبت به سال گذشته سال سخت رنج آورتراست یاد آورشدما انتظار داریم مسئولان نگاه عمیق‌تر و منطقی‌تری رامنطبق با واقعیات موجود در تصمیم گیری ها داشته باشند. این مستمری‌ها متناسب با نرخ تورم و هزینه‌های سرسام آور زندگی نبوده، بنابراین مثل همیشه بیشترین فشاروسختی متوجه بازنشستگان ومستمری بگیران خواهد بود.

معاونت مالی و اداری سازمان تامین اجتماعی کشور نیز به طرح کرامت رضوی اشاره کرد و گفت:همانگونه که از نام آن پیداست اهمیت موضوع ارائه خدمات به بازنشستگان و مستمری بگیران را توام با حفظ کرامت این عزیزان مورد توجه قرار می دهد.که خوشبختانه مورد استقبال گسترده بازنشستگان و مستمری بگیران قرار گرفت اجرای این طرح به قوت خود باقی است

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.