×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 16 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
برگزاری سومین ورکشاپ تخصصی بهره‌برداری شهربازی قهرمانان در مشهد

به گزارش توس اکو،  علیرضا ورزنده، بنیانگذار شهربازی روباز قهرمانان در نشست خبری با اصحاب رسانه که در حاشیه سومین ورک‌شاپ تخصصی بهره‌برداری شهربازی قهرمانان برگزار شد، گفت: ما مجموعه را خانواده محور دیده‌ایم. خانواده باید در آن آرامش داشته باشد. ما دنبال حال خوب هستیم. ما چیزی به عنوان مشتری نداریم همه افراد را مهمان می‌بینیم و باید رفتار و برخورد با مهمان انجام گیرد. .

ورزنده عنوان کرد: در فرهنگ دینی ما، نشاط، سرزندگی و امید تاکید شده است. امام رضا(ع) می‌فرمایند: بعد از انجام واجبات هیچ چیزی به اندازه شاد کردن دل مومن نزد خداوند نیست. مقام معظم رهبری نیز ابراز نگرانی از “غم جامعه با نشاط ” نموده‌اند.
وی افزود: در موفقیت هر اقدامی بحث مالی آخرین موضوع است. مشاورین، سازمان‌ها که اگر تعامل برقرار شود موفق‌تر خواهند بود. در این میان دوستان فراوانی بودند که مرا در این راه همیاری کردند. یکی از دوستان به من گفت پول این کار خیلی با برکت است، چون پول دریافتی بابت شادی مردم است. آنجا بود که تصمیم گرفتم دل مردم را شاد کنم.
مالک شهربازی قهرمانان اظهار کرد: رسالت ما این است کار را بی عیب و نقص انجام دهیم. دو اصل بزرگ، ایمنی و محیط اجتماعی را در مجموعه دنبال می‌کنیم. استاندارد ایران سخت ترین استانداردهای جهان است. در این مجموعه از اولین نفر تا آخرین نفر باید به ایمنی توجه نماید. محیط، مسیر تردد و…… باید ایمن باشد.
وی تاکید کرد: هدف ما این است زائرین با خاطره خوش مشهد را ترک کنند و همشهریان خدمتی که به آنها ارائه می‌شود در شأن خود ببینند در همین راستا بهترین و ایمن ترین وسایل را جهت شاد کردن زائرین و مجاورین مهیا نموده ایم و سعی کردیم کارهایی که انجام داده‌ایم رضایت خداوند و مشتری را داشته باشیم.
مالک شهربازی قهرمانان افزود: به سهم خودمان در حوزه مسئولیت اجتماعی، یک شنبه‌های مهربانی داریم که میزبان بچه‌های محک، راه سلامتی، میزبانان خورشید و … هستیم، تا روح آنها را خوب کنیم.
ورزنده با اشاره به اینکه مجموعه شهربازی قهرمانان در ۶ هکتار بنا شده است، تصریح کرد: از سال ۹۷ بصورت شبانه روزی کار را شروع کردیم اما بخاطر همه‌گیری کرونا دو سال زمین گیر بودیم و عملا فعالیت ممکن نبود. اما ما از پا نشستیم و طرح توسعه مجموعه را دنبال کردیم. مجموعه فرابازی که مدرنترین مجموعه کشور است و با استانداردهای فدراسیون‌های ورزشی کشور در همه موارد مطابقت می‌کند، انجام شد.
بنیانگذار شهربازی روباز قهرمانان بیان کرد: در این مجموعه بیش ۲۵۰ نفر اشتغال دارند. دستگاه‌ها و تجهیزات در کشور، هم از لحاظ تنوع و هم از جهت تعداد بی‌نظیر است. وسایل بازی به لحاظ به روز و مدرن بودن و ایمنی کامل سرآمد در کشور خواهند بود.
وی درخصوص همایش نیز توضیح داد: این سومین ورک‌شاپ تخصصی بهره‌برداری شهربازی قهرمانان در خصوص ایمنی، آداب میزبانی و تجربه‌های جهان است، که از اول سال برگزار و مباحث توسط اساتید برجسته دانشگاه ارائه می‌شود. ما اعتقاد داریم این همایش‌ها در ارتقاء همکاران، مشتری مداری و همدلی نقش بالایی ایفاء می‌نماید.
مجموعه قهرمانان دارای استاندارد در تجهیزات و فضای شهربازی
فرشاد فیروزآبادی، معاون اجرایی اداره کل استاندارد خراسان رضوی نیز بیان کرد: استاندارد تجهیزات بازی در شهربازی ها، مجموعه‌های آبی، مهد کودک‌ها و بازی کودکان شامل استاندارد اجباری است. استاندارد تجهیزات شهربازی با استاندارد شهربازی متفاوت و دو مقوله جدا است. می‌تواند شهربازی استاندارد باشد اما برخی تجهیزات استاندارد نباشند که خوشبختانه مجموعه قهرمانان دارای استاندارد در تجهیزات و خود شهربازی می باشد
وی افزود: برای مجوز سالیانه یک دوره و هر سه ماه یکبار بازدید ادواری از شهربازی و تجهیزات انجام می‌گیرد. اینکه مدیران شهربازی‌ها به استاندارد توجه و دقت داشته باشند، در مدیران کم دیده می‌شود. در استان خراسان رضوی ۲۵۷ تجهیزات غیر استاندارد در شهربازی داریم که باید مجددا بازدید انجام گیرد.
فیروز آبادی تاکید کرد: سیستم قضائی ما طوری است که اگر مشکلی ایجاد شود، حتی اگر استاندارد باشد نه فقط مالک مجموعه بلکه مدیر و اپراتور نیز مقصر شناخته می‌شوند و ملزم به پرداخت دیه هستند. پس هر روز با چک لیست کامل و بهتر می‌توان از بروز حادثه جلوگیری کرد.
مجموعه قهرمانان نخستین شهربازی روباز دارای مالکیت، تجهیزات و بهره‌بردار متعلق به بخش خصوصی 
مرتضی اسکافی نوغانی، ریاست سابق اتحادیه بازی و سرگرمی مشهد نیز در این مراسم به خبرنگاران گفت: ما اولین اتحادیه در کشور هستیم که با این عنوان تشکیل می‌شود. سال ۹۷ برای اولین بار در کشور ساماندهی شهربازی در اتحادیه انجام گرفت.
وی افزود: یکی از رسالت‌های شهربازی بازی و نشاط بوده که متولی آن شهرداری‌ها هستند. اما متاسفانه اکنون آنها کاسب شده‌اند. مالکیت بسیاری از شهربازی‌های کشور در دست بخش دولتی است و فقط بهره‌بردار آن با بخش خصوصی بوده است. ما افتخار داریم مجموعه قهرمانان نخستین شهربازی روباز ک است که مالکیت، تجهیزات و بهره‌بردار متعلق به بخش خصوصی است.
ریاست سابق اتحادیه بازی و سرگرمی مشهد تاکید کرد: در شهر مشهد متاسفانه برخی شهربازی‌ها فرسوده هستند و تجهیزات آنها متعلق به ۵۰ سال قبل بوده است. مالکیت این شهربازی‌ها با بخش دولتی است که امیدواریم نگاه صرفا اقتصادی از آنها برداشته شود و به نوسازی و ارتقاء بهره‌وری آنها توجه گردد.
شهربازی قهرمانان، تنها شهربازی ایرانی عضو انجمن جهانی
محسن سراجی عضو انجمن شهربازی های جهان نیز در این ورکشاپ گفت: این انجمن عضوهای بسیاری در دنیا دارد و به آن ها یاد می دهد که چگونه این صنعت را راه بیندازند.
وی ادامه داد: بیش از ۶ هزار عضو در انجمن جهانی داریم که صد شهر را شامل می شود که دو هفته قبل شهر بازی قهرمانان مشهد به عنوان تنها شهربازی ایران عضو انجمن جهانی شهربازی ها شد.
شایان ذکر است، در این ورک شاپ مباحث آداب میزبانی، ایمنی و نقش اپراتور در شهربازی و مبحث بررسی تجارب جهانی تم پارک‌های مطرح دنیا توسط اساتید برای کارکنان مجموعه تدریس گردید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.