×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 20 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
با کمک شرکت های دانش بنیان، ایده های جدید در بازیافت مشهد محقق می شود

به گزارش توس اکو و به نقل از روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی مشهد در حاشیه این نمایشگاه مهدی یعقوبی گفت: دراین نمایشگاه بیشتر از حوزه هایی که با خدمات شهری مرتبط بود، بازدید به عمل آوردم که خوشبختانه فعالیت های بازیافت و تبدیل مواد با استقبال خوبی از سمت متخصصین در این حوزه مواجه شده است .

وی با اشاره به این که فعالیت های مرتبط با خدمات شهری بیشتر در بحث بازیافت و تبدیل مواد و صنایع مرتبط با آن بود، افزود: برایم جالب بود که بسیاری از این دستگاه ها بومی سازی شده است و هم قابلیت تبدیل را دارد و از طرفی با هزینه های نسبتا کم این قابلیت را اجرا می کند که می تواند، بسیاری از مشاغل خردشکل بگیرد .

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد اظهار داشت:خوشبختانه هماهنگی هایی در این خصوص انجام شد و امیدواریم جلسات بعدی را در خدمت این افراد باشیم ودر بحث بسیاری از فعالیت ها، بخصوص در سازمان پارک ها، تولیدات گلی که انجام می شودوضایعات پلاستیکی که وجود دارد را می توان آن هارا مرتبط کرد و از آن طرف نیز در قالب صنایع تبدیلی، مواد مورد نیاز خودمان را دریافت کنیم.

وی خاطر نشان ساخت: در واقع این کار هم به محیط زیست کمک می کند و هم نوعی فرهنگسازی در حوزه تبدیل مواد می باشد و از آن طرف با توجه به نگاهی که به سازمان ساماندهی مشاغل شهری برای کارآفرینی و ایجاد مشاغل خرد دارد ،تعدادی از این دستگاه ها را اگر بنا بر خرید تضمینی برای تولیدات داشته باشیم ، افرادزیادی می توانند با خرید این دستگاه و تولیداتی که انجام می شود، کالاهای مورد نیاز از گلدان تا صنایع تبدیلی بازیافت ، پلاستیک های زباله و… را تولید نمایند .

یعقوبی تصریح کرد: با این خرید تضمینی که شکل می گیرد ،مشاغلی در شهر ایجاد خواهد شد و به نوعی ما نیز به محیط زیست و مشاغل کمک خواهیم کرد و سبب درآمد زایی برای شهروندان مشهد خواهیم شد.

وی در خصوص حوزه چرخه کارخانجات بازیافت نوید داد:خوشبختانه

خوشه صنعتی بازیافت مشهد، خوشه کاملی است .روز گذشته با هیاتی که از بغداد به مشهد آمده اند، بازدیدی انجام‌شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. بخصوص دربحث بازیافت کف پوش که کار ارزشمندی است که انجام می شود امابطورقطع با دانش روز فعالیت های جدیدی در حال شکل گرفتن است و در این بازدید دریافتم که در صنایع خانگی نیز می توان، صنایع بازیافتی را ایحاد کردکه ایده هایی دراین راستا مطرح شد واز این رو کمک خواهیم کرد که اگر این ایده ها، بتواند به واقعیت بپیوندد، این کار شروع شود . لذا آمادگی مان رااعلام کردیم که درهمان محل، کارخانه ای که در اختیارمان قراردارد، عرصه ای را در اختیارشان ها قرار دهیم و در قطعات چراغ خودرو که در سطح شهر کمبود داریم، این فعالیت انجام شود‌.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد، خاطر نشان ساخت:خوشبختانه اعلام آمادگی شرکت های دانش بنیان رانیز داشتیم که توانایی انجام این کاررادارند و ما همچنین عرصه و زیرساخت رادراختیارشان قرارخواهیم داد تا این کار محقق شود و کار جدید عرضه شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.